Fenntarthatóság

közérdekű adatok

VÍZIÓNK

„Az EDC-DIF cégcsoport erősségének tekinthető gazdasági szerepe mellett saját belső működésével példamutató vállalatként elöl jár, érzékeny a társadalmi és környezeti problémákra. Mindennapi tevékenységeiben a város és a területén működő vállalatok számára segítséget nyújt a gazdasági prosperitáson túl egy környezetileg is fenntarthatóbb működés eléréséhez.”
Cégünk fenntarthatósági programja

Céljaink:

Fenntartható mobilitás ösztönzése

Célunk, hogy a céges modal splitben az egyéni autós közlekedés irányából a tömegközlekedés és aktív mobilitás irányába tereljük a munkahelyi és munkakörhöz kapcsolódó közlekedési módokat.
Felelős hulladékgazdálkodás

Célunk hogy csökkentsük a munkavégzéshez kapcsolódó hulladék mennyiségét, növeljük az újrahasznosított anyagok arányát, és fejlesszük a Kollégák  egyéni felelősségtudatát a tudatos hulladékkezelés területén.
Energia hatékonyság növelése

Célunk a munkakörnyezetünk használatából a munkavégzésből eredő energiafelhasználás racionalizálása, ssökkentése fizikai beavatkozások és az energiahatékony szemlélet erősítése által.

Fenntarthatósággal 
kapcsolatos jó gyakorlataink

Horizontális munkacsoport működik dedikáltan a fenntarthatósági kérdésekre koncentrálva.
Kiemelt figyelmet fordítunk a Kollégák környezettudatosságának növelésére.
Ösztönözzük a fenntartható munkába járást.
Aktív kerékpáros közösségünk van. 
A hulladékot szelektíven gyűjtjük és naprakész információkkal segítjük a hulladékok megfelelő elhelyezését.
Előnyben részesítjük a többször használatos használati eszközöket.
Digitális megoldásokkal támogatjuk a papírhasználat csökkentését.
Együttműködünk más helyi szervezetekkel a fenntarthatósági kezdeményezések erősítése érdekében.
Mindennapi munkákkal támogatjuk a Debrecen város fenntartható fejlődését

Kerékpárosbarát munkahely

Az EDC Debrecen Nonprofit Kft. 2019. évben pályázott első körben a Kerékpárosbarát Munkahely díjra, melyet ekkor meg is nyertünk. 2020. évben a kis- és középvállalkozások kategóriában Debrecen város- és gazdaságfejlesztő cége kategóriagyőztes lett, mely elismeréshez egy új kerékpárt is kaptunk. A díjat ezt követően 2021. és 2022. és 2023. években is sikerült elhoznunk, mellyel így 5 éve viseljük büszkén a Kerékpárosbarát Munkahely minősítést. 2023-ban ismét kategóriagyőztesként egy új kerékpárral gazdagodott a céges bicikli flotta.

CSR

Az EDC Debrecen számára kiemelten fontos, hogy város- és gazdaságfejlesztési tevékenységén túl kezdeményezze és ösztönözze a helyi gazdasági szereplőket a környezeti szempontú felelősségvállalásra és a társadalmi haszon növelésére. Cégünk évek óta katalizátor szerepet tölt be a társadalmi felelősségvállalást népszerűsítő akciók megvalósításában, mellyel támogatjuk a város fenntartható fejlődését, a hosszú távú partnerségek építését, valamint az önkéntesség és az alulról építkező kezdeményezések megerősítését.

Bringás Reggeli

2023 tavaszán már második éve támogattuk a Kerékpárosklubot a debreceni Bringás Reggeli megszervezésében, valamint ösztönöztük a megmozduláshoz való csatlakozást debreceni cégek körében. A kampányhoz csatlakozó cégek a saját telephelyükön, saját költségvetésből biztosítottak reggelit dolgozóiknak. A mi szerepünk ebben a katalizáció volt, a tevékenységünk segítségével a szokásos 1 helyszín helyett 14-15 helyszínen tudott a Kerékpáros Klub az üzenetével megjelenni.

„Debrecenben kéne szedni…” – szemétszedési akció csatlakozva a World Cleanup Day globális akcióhoz

A környezeti szempontú CSR megvalósulásának másik kiváló példája a 2023. szeptemberében városi összefogással megvalósult szemétszedési akció, mely az EDC-DIF koordinálásával több városi szervezet segítségével került megszervezésre. A rendezvény a globális „World Cleanup Day” megmozdulás keretében valósult meg, és az EDC-DIF cégcsoporton kívül 11 városi cég csatlakozott a megmozduláshoz. Az esemény fő célja, a helyi szervezetek környezeti célú társadalmi felelősségvállalásának erősítése, illetve felhívni a figyelmet az illegális szemétlerakás problémájára. A környezetvédelmi akció keretében hat konténert, összesen hetven köbméter hulladékkal töltöttek meg a résztvevő szervezetek.

A víz a közös kincsünk c. szemléletformáló kampány megvalósítása a Policy Support Facility programban

Debrecen városa 2022-2023 között vett részt a Policy Support Facility (PSF) programban, amely kezdeményezéshez azzal a szándékkal csatlakozott, hogy a klímaadaptációs törekvései végrehajtásához szakértői segítséget kapjon. Az egyéves megvalósítási időszakban kidolgozásra került egy pilot projekt, amelynek célja a csapadékvíz helyben tartása, valamint az illegális lakossági csapadékvíz szennyvízrendszerre való rákötések számának csökkentése és ehhez kapcsolódó szemléletformálás. 

Helyi szakemberek (DMJV Önkormányzat Zöldterületi Osztálya és ökomenedzserei, Debreceni Vízmű Zrt. szakértői és az EDC Debrecen Nkft. városfejlesztési szakértői) bevonásával életre hívtuk „A víz a közös kincsünk” elnevezésű szemléletformáló kampányt. A kampány keretében DMJV Önkormányzat jóvoltából 300 db 300 literes, helyi cégek támogatásából pedig 185 db esővízgyűjtő hordó került kiosztásra környezeti célú CSR tevékenységük részeként. 

Debrecen Mob

A DebrecenMob kezdeményezés fő célja az aktív és fenntartható közlekedés támogatása volt. Debrecen városával együttműködve a projektet a Barcelonai Régió kezdeményezte és vezette, valamint az EIT Urban Mobility finanszírozta. A DebrecenMob projektben résztvevők 2020 szeptember közepétől az év végéig minden hónapban egy új játékos közlekedéshez kapcsolódó kihívásba tudtak bekapcsolódni egy applikáción keresztül.

A játékos kihívás lényege az volt, hogy a résztvevők jutalmat kaptak abban az esetben, ha aktív és fenntartható módon közlekedtek. A résztvevő játékosok a kihívásokban összegyűjtött pontjaikat kedvezményekre válthatták be és ha a kitűzött célt elérték, indultak a sorsoláson is, ahol helyi vállalkozók által felajánlott értékes nyereményeket vihettek haza. Ötvennél is több cég csatlakozott ilyen módon a kezdeményezéshez.

Climathon

A Climathon egy globális kezdeményezés, amelyet az EIT Climate-KIC szervez, és amely a polgárokat arra ösztönzi, hogy fellépjenek az éghajlatváltozás ellen.
A mindenki számára nyitott és ingyenes, 24 órán át tartó Climathon ötletbörzékhez Debrecen két alkalommal, 2018-ban és 2019-ben csatlakozott: első alkalommal a légszennyezettség, a forgalom és a szálló por csökkentése, még második alkalommal a hulladékokból származó levegőszennyezés volt a téma. A Climathon egyik legfőbb erénye, hogy nem sablonfeladatok megoldására ösztönzi a résztvevőket, hanem olyan kérdések megválaszolására törekszik, melyek valóban égető problémát jelentenek egy-egy város számára.

Együttműködő partnerek: DMJV Önkormányzata, EDC Debrecen Nonprofit Kft.; Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft, EIT Climate-KIC

Want to contact our team of experts?

Debrecen Real Estate Development Ltd. is looking forward to your inquiry.
Contact us
© 2024 DIF Debrecen | All rights reserved
Created by: 
crosschevron-downtext-align-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram