Villamosenergia fejlesztés
Az 1. fázisban a villamosenergia-ellátás érdekében egy új kapcsolóállomás létesült, mely képes 2x50 MVA kapacitásigény kiszolgálására. A fejlesztés részeként kb. 2,2 km kétrendszerű nagyfeszültségű vezeték is létesült, valamint az újonnan felmerült 22 kV-os csatlakozások lehetőségét is meg kellett oldani, mint például a tömegközlekedési decentrum, és a közüzemi alállomások villamosenergia-szükségletének okán.
A 2. fázisban a megvalósított nagyfeszültségű kapcsoló állomás bővítése történt 100 MVA teljesítményűre redundánsan, továbbá egy új 132/22 kV-os 50 MVA redundáns teljesítményű alállomás került kialakításra. Ezen fejlesztés részeként kiépült egy második, közel 7,4 km hosszú kétrendszerű nagyfeszültségű távvezeték is, mellyel együtt a Józsa 400/132 kV-os transzformátorállomásban is bővítés volt szükséges. Ezen kívül megépült egy új 22 kV-os alállomás csatlakoztatás a gazdasági övezet északi 100 ha-os jövőbeli szükségleteinek kielégítésére.
AZ 1. és 2. fázis fejlesztéseivel az övezet ellátására összesen 37,5 MVA +12,5 tartalék teljesítmény válik elérhetővé.
Terület előkészítés
2018-ban a területen található ingatlanok tulajdonviszonyának rendezése, a szükséges telekalakítások végrehajtása, a hasznosítási forma és a művelési ág rendezése, illetve az övezeti besorolás módosítása, továbbá a szabályozási háttér tisztázása volt a fő feladat. Az eredetileg több száz ingatlanból kellett - egy helyrajzi számmá alakított- befektetői területet, és az infrastruktúra elemek megvalósításához szükséges telkeket kialakítani. Az ipari célú hasznosítás érdekében lőszermentesítés, régészeti vizsgálat, talajmechanikai felmérés és környezetvédelemi vizsgálatok valósultak meg közel 620 ha területen, melynek koordinációjában a Debreceni Infrastruktúra Fejlesztő Kft. aktív szerepet játszott.
Távközlési infrastrukturális fejlesztés
Az Ipari Park műszaki és kapacitásbeli követelményeit optikai kábel kapcsolódási pontok (megszakító aknák) létesítésével elégítettük ki. Az alépítményi hálózat 12x12 optikai kábel fogadására alkalmas védőcsővel épült, valamint redundáns alépítmény csatlakozással, mely lehetőséget biztosít további optikai kábelhálózati vonalak telepítésére is. Az újonnan létrejött alépítmény hálózat optikai kábellel történő ellátása az egyes Szolgáltatók feladata.
Csapadékvíz elvezetés fejlesztése
Az ÉNYGÖ területén keletkező csapadékvíz-mennyiség elvezetését szolgáló csapadékvíz-elvezető rendszer ütemezetten, két műszakilag jól elkülöníthető egységre szakaszoltan került megvalósításra. Első ütemben a T-1 jelű nyílt késleltető puffertározó-, második ütemben a CS-1 jelű zárt csapadékvíz-elvezető csatorna került kivitelezésre.
Az ÉNYGÖ 400+100 ha nagyságú zöldmezős beruházási területén, illetve a megvalósult úthálózat felületén összegyűlő csapadékvizek nagy átmérőjű közvetlen átereszeken keresztül, valamint a belső úthálózat részeként kialakított részben burkolt részben földmedrű nyílt árkokban kerülnek bevezetésre a T-1 j. tározóba. A T-1 j. késleltető puffertározó folyamatos, zavartalan leürülését – ezáltal az ipari park víztelenítését – a CS-1 j. zárt csatorna biztosítja a végső természetes befogadóig (Látóképi-víztározó). A még megvalósítás alatt lévő utaknál szintén burkolt és nyíltmedrű árok fogják biztosítani a csapadékvíz megfelelő elvezetését.
Gázellátási infrastrukturális fejlesztés
Az Ipari Park kapacitás igényeinek kielégítése érdekében egy új gázellátó vezeték építése volt szükséges a Debrecen - Józsa átadási ponttól 22.376 Nm3/h gázkapacitással. A gázellátási hálózat nyomvonala többnyire burkolat és közművek nélküli dűlőutak mentén halad.
Vízellátó infrastrukturális fejlesztés
A teljes gazdasági övezet vízellátását biztosítására egy D355 átmérőjű távvezeték került kiépítésre, mely a Debrecen, Balmazújvárosi úti, NA400-as közüzemű vízvezetékről történő lecsatlakozással indult, mezőgazdasági dűlőutakon haladva, keresztezve a 354 sz. főutat és az M35 autópályát éri el az ipari területet. A projekt részeként megépült egy nyomásfokozó állomás, melyre csatlakoztatva lett egy D355 vízvezeték, amely a Debrecen-Kismacsi településrészhez csatlakozik, javítva a terület ellátását. A gazdasági övezetbe betelepülő fogyasztók ellátását az úthálózat alatti D355mm és D255mm átmérőjű gerincvezeték szolgáltatja. Erről a vízvezetékről ágazik le a 100 ha fejlesztési területet ellátó gerincvezeték, illetve a Debrecen-Nagymacs településrész ellátását javító, kétoldali megtáplálását biztosító D225 vízvezeték is.
Szennyvíz-elvezetési infrastrukturális fejlesztés
A teljes gazdasági övezet szennyvízelvezetésének biztosítására egy D315mm átmérőjű szennyvízvezeték került kialakításra, mely mezőgazdasági dűlőutakon haladva, keresztezve a 354 sz. főutat és az M35 autópályát éri el az ipari területet és azon belül csatlakozik a gazdasági övezeten belüli fő szennyvíz átemelőhöz, mely a BMW gyár déli telekhatáránál került elhelyezésre.
A 100ha befektetői terület szennyvíz elvezetésének biztosítására D200mm átmérőjű gravitációs rendszerű szennyvízvezeték épül, mely csatlakozik a BMW gyár területének északi oldalán a megépült aszfaltburkolatú út külső sávjának sávközepén elhelyezkedő DN200 méretű gravitációs szennyvíz vezetékbe, amely pedig beköt a BMW észak-nyugati telekhatára mellett megépült III.sz szennyvíz átemelőbe. Innen került kiépítésre a D225 méretű nyomott szennyvízvezeték a déli oldali fő szennyvízátemelőig, mely vezetékre rákapcsolódik a Debrecen-Nagymacs településrész szennyvíz elvezető rendszere is, javítva ezzel a településrész ellátásbiztonságát.